Mordhaus story

 

 

“THERE ARE MONSTERS, THE GROTESQUE, VIOLATED OR MUTANT BODIES, THE DIVIDED SELF, GHOSTS, DOLLS, MASKS, SKULLS, DISGUST AND THE ABJECT. THESE ARE IMAGES FILLED WITH THE COLOUR BLACK, DECAY AND INSTABILITY. FEAR IS REFLECTED ON THE ENVIROMENT, OR ON TO THE SELF, OR ON TO OTHERS. SOMETIMES THE WORK IS NIHILISTIC OR ANARCHIC.“

Gavin, Francesca. Hell Bound: New Gothic Art. London: Laurence King Publishing, 2008

 

V pondelok 4.januára 2010 sa otvorili brány nového alternative/gothic fashion shopu v slovenskej metropole. Obchod s názvom Mordhaus ste mohli nájsť v útrobách podzemia ROYKO PASSAGE na ulici Obchodná 22. Mordhaus je gotická móda, ktorá je temná, niekedy morbídna, erotizovaná, viktoriánska, fetish alebo BDSM móda a štýl šiat, zastúpená americkou Lip Service, pioniermi gotickej, punkovej, rockovej, fetish módy, módy pre „Fashion Freaks,“ nemeckou Queen of Darkness či britskou Phaze Clothing alebo luxusnou americkou bielizňou Leg Avenue. Androgynita sa v Mordhause ako aj v celom gothic štýle zovšeobecňuje, preto pre oboch, mužských aj ženských gothic tu nájdete kozmetiku priamo z centra zrodu punkovej a gothic módy v Londýne, Star Gazer – „Make up with Attitude“ alebo vysoké opätky z produkcie Demonia a Pleaser rovnako pre obe pohlavia. Žiaľ momentálne je kamenný obchod zavretý a tak môžete zatiaľ objavovať krásu a pôvab gotiky na našich stránkach, ktoré boli doplnené o množstvo ďalších zaujímavých značiek!

 

AKTUALITY:

Ak by vás zaujímalo niečo viac o Mordhause, Sanctuary.cz s nami spravili rozhovor nielen o temných handričkách, ktorý nájdete tu.